EN GÜNCEL, EN DOĞRU HABERLERİ
TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN!

Bursluluk Sınavı Konu Kapsamı & Soru Sayıları

Bursluluk Sınavı Konu Kapsamı & Soru Sayıları

7-8 Ocakta yapılacak Yeni Nesil ve Açı Kurs Merkezleri Bursluluk Sınavı ile Karabük ve Safranboludaki yüzlerce öğrenci burs imkanı elde edecek.

Bölgenin En Çok Kazandıran Kursları olan Yeni Nesil ve Açı Kurs Merkezleri, 5 şubesiyle Karabük’ün bir çok yerinde ulusal standartta kaliteli eğitimi öğrencilerine sunuyor.

Önümüzdeki yıl Yeni Nesil ve Açı Kurs merkezlerinde eğitim görmek ve sınava hazırlanmak isteyen öğrencilerin en çok merak ettiği soruların başında sınavların konu kapsamı ve soru sayıları geliyor.

İşte Karabük ve Safranboluda gerçekleştirilecek olan Yeni Nesil ve Açı Kurs Merkezlerinin sınıf sınıf bursluluk sınavı konu dağılımı ve soru adetleri ise şöyle:

3.Sınıf: % 50 si bu yıl işlenen konular (31 Aralık’a kadar işlenen konular) + % 50 si 2.sınıfta işlenen konuların tamamı (65 Soru)

4.Sınıf: % 50 si bu yıl işlenen konular (31 Aralık’a kadar işlenen konular) + % 50 si 3.sınıfta işlenen konuların tamamı (65 Soru)

5.Sınıf: % 50 si bu yıl işlenen konular (31 Aralık’a kadar işlenen konular) + % 50 si 4.sınıfta işlenen konuların tamamı (80 Soru)

6.Sınıf: % 50 si bu yıl işlenen konular (31 Aralık’a kadar işlenen konular) + % 50 si 5.sınıfta işlenen konuların tamamı (80 Soru)

7.Sınıf: % 50 si bu yıl işlenen konular (31 Aralık’a kadar işlenen konular) + % 50 si 2.sınıfta işlenen konuların tamamı (80 Soru)

8.Sınıf: LGS Konuları (LGS Denemesi konseptinde gerçekleşecektir.) (90 Soru) 

9.Sınıf: % 50 si bu yıl işlenen konular (31 Aralık’a kadar işlenen konular) + % 50 si 8.sınıfta işlenen konuların tamamı (120 Soru)

10.Sınıf: % 50 si bu yıl işlenen konular (31 Aralık’a kadar işlenen konular) + % 50 si 9.sınıfta işlenen konuların tamamı (120 Soru)

11.Sınıf: % 50 bu yıl işlenen konular (31 Aralık’a kadar işlenen konular) + % 25 i 10.sınıfta işlenen konuların tamamı + % 25 i 9.sınıfta işlenen konuların tamamı (160 Soru)

Erken Kayıt Raket

AÇI BURSLULUK SINAVINA ÜCRETSİZ OLARAK BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYIN...

Admin kimdir?

Oğuzhan Ünal; sıcak bir mayıs sabahı merhaba dedi dünyaya, ailesinin 3. ve sonuncu çocuğu olarak. İlkokul eğitimini D.Ç 50. yıl ve Mimar Sinan İlköğretim okullarında gerçekleştirdikten sonra ortaokul eğitimini Merkez Atatürk İlköğretim okulunda okul ikincisi olarak bitirdi. Ortaokul sonunda gerçekleştirilen fen liseleri sınavında Erzurum Fen Lisesini kazandı.

Tepki verin!

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi girin sitemize yeni eklenen içerikten haberdar olun...