"ÖSYM" ile ilgili yazılar

0

ÖSYM’nin yaptığı sınavlarda sorular zorluk derecesine göre sınıflandırılacak. Zor soruların puanı daha yüksek olacak. Meclis’e sevkedilen yeni düzenlemede sınav sistemine yönelik önemli değişiklikler var. Zor soruların... Devamını okuyun »

22

Her yıl KPSS’den önce Yurtdışı Yükseköğretim diplomalarının denkliği için  gerçekleştirilen ve STS adı verilen sınav KPSS adayları için de büyük önem taşıyor. Çünkü bu sınavda çıkan soruların benzerleri KPSS’de... Devamını okuyun »

0

Sınavın Adı Sınav Tarihi Başvuru Tarihleri Başvuru Yerleri Sınav Ücreti Yükseköğretim Kurulu Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (1. Aşama) 2011-STS 1. Aşama 13.03.2011 31.01.2011 09.02.2011 ÖSYM... Devamını okuyun »

0

Ortaöğretim ve önlisans adayların katılacağı KPSS sınavının soru sayısı 150′den 120′ye indirildi. Sınav süresi de soru sayısına bağlı olarak 2,5 saatten 2 saate düşürüldü. Konuyla ilgili ÖSYM’nin basın açıklaması... Devamını okuyun »

6

Kanal D ekranlarında yeni bir televizyon dizisi başladı. Adı Fatmagül’ün suçu ne? Dizi de Beren Saat’in canlandırdığı Fatmagül; ağabeyi Rahmi ve yengesi Mukaddes’le birlikte, birbirinden güzel koylarının iç içe geçtiği bir... Devamını okuyun »

7

Bu dosyada 2010 KPSS sorularının ders ders analizini ve detaylı soru çözümünü bulacaksınız. Bu çalışma basit bir çıkmış soru çözümleri çalışması değildir. AÇI AKADEMİ uzman kadrosu tarafından hazırlanmış, 2010 KPSS’yi... Devamını okuyun »

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi girin sitemize yeni eklenen içerikten haberdar olun...