EN GÜNCEL, EN DOĞRU HABERLERİ
TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN!

Dikkat! 2015 KPSS’de Eğitim Bilimleri ve Tarih Dersi Konu Dağılımları Değişti!

Dikkat! 2015 KPSS’de Eğitim Bilimleri ve Tarih Dersi Konu Dağılımları Değişti!

gg

2015 KPSS’de geçen yıllarda yapılan sınavlara göre değişiklik yapıldı.

İşte 2015 KPSS Tarih ve Eğitim Bilimleri konu dağılımındaki farklar..

Kamu’da öğretmen olabilmek için yapılan KPSS’de bu yıl Eğitim Bilimleri ve Tarih testlerinde konu dağılım yüzdeliği değişti. ÖSYM, 2014 KPSS Tarih testinde yaşanan büyük olaydan sonra, Tarih testinin içeriğini daha da ayrıntılandırarak değiştirdi. Yine Eğitim Bilimleri testinde, konuların yüzdelik ağırlığı değişmiştir.

İŞTE 2014 VE 2015 KILAVUZLARINA GÖRE SINAV KONULARI VE AĞIRLIKLARI

Tarih Testinde Yapılan Değişiklik; 2014 yılında Anadolu Selçuklu Devleti ve Öncesindeki Türk Devletleri konu başlığı yerine Osmanlı Öncesi Türk Devletleri Tarihi başlığı dikkat çekiyor. Bu başlık altında konu dağılımı %5 olarak belirtilmiş. Ayrıca geçtiğimiz yıl Osmanlı Devleti başlığı ile verilen konu bu yıl Osmanlı Tarihi şeklinde verilmiş ve yüzdelik dilimi %15 olarak belirtilmiş.

Sınav için bir diğer değişiklik Eğitim Bilimleri Testi ile ilgili. Eğitim Bilimleri derslerinin konu dağılımları değiştirilmiş.  Öğretim İlke ve Yöntemleri %20 den %26′ya çıkarılmış.  Sınıf Yönetimi %5 ten %6 ya çıkarılmış. Öğretim Teknolojileri ve Materyal Tasarımı %5 ten %6 ya çıkarılmış. Program Geliştirme %5 ten %6 ya çıkarılmış. Öğrenme Psikolojisi %20 den %15 e düşürülmüş. Gelişim Psikolojisi %15 ten %13 e düşürülmüş. Rehberlik %15 ten %13 e düşürülmüş.

gg

AÇI BURSLULUK SINAVINA ÜCRETSİZ OLARAK BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYIN...

Admin kimdir?

Oğuzhan Ünal; sıcak bir mayıs sabahı merhaba dedi dünyaya, ailesinin 3. ve sonuncu çocuğu olarak. İlkokul eğitimini D.Ç 50. yıl ve Mimar Sinan İlköğretim okullarında gerçekleştirdikten sonra ortaokul eğitimini Merkez Atatürk İlköğretim okulunda okul ikincisi olarak bitirdi. Ortaokul sonunda gerçekleştirilen fen liseleri sınavında Erzurum Fen Lisesini kazandı.

Tepki verin!

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi girin sitemize yeni eklenen içerikten haberdar olun...