EN GÜNCEL, EN DOĞRU HABERLERİ
TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN!

Web Tabanlı Eğitim

Web Tabanlı Eğitim

Web tabanlı eğitim, bilgisayar tabanlı eğitime benzeyen bir eğitim çeşididir. Ancak internet aracılığıyla, bir web tarayıcısı (web browser) veya diğer araçlar kullanılarak verilir. Zamandan ve mekandan bağımsız olarak erişim olanakları sunar.

 

Web, öğrenci-öğretmen-ders buluşmasını sağlayan bir teknolojidir ve aynı ya da farklı yerlerdeki birey ve grupların bilgisayarlar yoluyla bağlanarak metin, veri, grafik ve metin gibi öğelerin Paylaşıldığı elektronik ortamlar oluşturur.

 

Bu eğitimin bir ağ üzerinden ve web sitesi yoluyla verilmesi gerekir. Web Tabanlı Eğitim, eş zamanlı (senkron) ya da farklı zamanlı (asenkron) olarak düzenlenebilir.

 

Web tabanlı eğitimde bireysel öğretim baskındır. Öğrencilere kendi öğrenme hızlarında ve istedikleri zamanında öğrenme olanağı sağlar. Öğrenci kendini değerlendirebilir.

 

Bilgisayar destekli eğitimin sağladığı sabit ulaşılabilirlik, ön yargısız değerlendirme ve anında dönütün yanı sıra aşağıda sıraladığımız olumlu yanlara da sahiptir:

 

Web tabanlı kaynaklara ulaşım: Web’in en önemli özelliği sayesinde bilgiler 7 gün ve 24 saat ulaşılabilir durumda bulunmaktadır.

Merkezi hale getirilen bilgi birikimi ve güncellenme: Bilgi bir merkezde toplanabilir. Böylece hem yönetimi hem de güncellenmesi kolay olmaktadır.

İşbirliği mekanizmaları: Web ortamında işbirliğini destekleyen sohbet, forum ve e-posta gibi bir çok araç bulunmaktadır. Web ortamındaki işbirliği eşzamanlı ve fiziksel birlikteliğin durumlarda ki gibi bir işbirliği değildir.

AÇI BURSLULUK SINAVINA ÜCRETSİZ OLARAK BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYIN...

Admin kimdir?

Oğuzhan Ünal; sıcak bir mayıs sabahı merhaba dedi dünyaya, ailesinin 3. ve sonuncu çocuğu olarak. İlkokul eğitimini D.Ç 50. yıl ve Mimar Sinan İlköğretim okullarında gerçekleştirdikten sonra ortaokul eğitimini Merkez Atatürk İlköğretim okulunda okul ikincisi olarak bitirdi. Ortaokul sonunda gerçekleştirilen fen liseleri sınavında Erzurum Fen Lisesini kazandı.

Tepki verin!

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi girin sitemize yeni eklenen içerikten haberdar olun...