EN GÜNCEL, EN DOĞRU HABERLERİ
TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN!

Başlarken

Başlarken

İlköğretim 1. sınıfa başlarken tarif edilemez bir heyecanla başlar eğitim maceramız. Kimimiz oldukça hevesli, kimimiz biraz çekingen, kimimiz ise ürkerek başlarız okul sıralarındaki uzun serüvenimize.

Bilmeyiz ki eğitim bir ihtiyaçtır. Oyun olarak algılamak daha çok hoşumuza gider elbette. Ve teneffüs saatleri için bile gidilir okula o günlerde.

Bir solukta biter 5.sınıf. Annemiz ya da babamız kadar hatta onlardan da yakın hissettiğimiz ilk öğretmenimizden ayrılmak zor gelir.Ortaokul gelir ardından. Ortaokulda büyümüş olmanın ağır yükü biner omuzlarımıza… Lise yılları ise ergenliğin buhranına rağmen en  unutulmaz anılarımızın sahmesi olur, ömür denen tiyatroda.

Üniversiteye başlarken artık tam bir yetişkin olduğumuzu zannederiz. En ufak bir rüzgarda alabora olan küçük bir tekneden farkımız yoktur oysa. Öyle böyle derken biter üniversite… Çok şey öğreniriz, çok şey yaşarız. Çocukluk yıllarında “büyüyünce ne olacaksın?”diye soran büyüklerimize şu ya da bu olacam derken “şu” ya da “bu olduğumuzda biteceğini zannederiz eğitim denen şeyin. Eğitimin hayat boyu devam eden bir süreç olduğunu da çok sonraları öğreniriz.

oguzhanhoca.com, bu süreçte, “eğitim bilimleri” ile ilgilenenlere faydalı paylaşımlar sunmak amacıyla hazırlanan mütevazi bir siteden başka bir şey değildir.

Ve “beşikten mezara kadar ilim öğreniniz.” sözünü şiar edinen, beşikten mezara kadar ilim öğrenmek ve öğretmek isteyenlere ithaf olunur.

AÇI BURSLULUK SINAVINA ÜCRETSİZ OLARAK BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYIN...

Admin kimdir?

Oğuzhan Ünal; sıcak bir mayıs sabahı merhaba dedi dünyaya, ailesinin 3. ve sonuncu çocuğu olarak. İlkokul eğitimini D.Ç 50. yıl ve Mimar Sinan İlköğretim okullarında gerçekleştirdikten sonra ortaokul eğitimini Merkez Atatürk İlköğretim okulunda okul ikincisi olarak bitirdi. Ortaokul sonunda gerçekleştirilen fen liseleri sınavında Erzurum Fen Lisesini kazandı.

Tepki verin!

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi girin sitemize yeni eklenen içerikten haberdar olun...