EN GÜNCEL, EN DOĞRU HABERLERİ
TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN!

2013 KPSS İçin Son Gelişmeler

2013 KPSS İçin Son Gelişmeler

-  ÖSYM Başkanı Ali Demir öğretmenler için yapılan alan sınavı ile ilgili ilk bilgileri de paylaştı. Öğretmen adaylarını yeni bir KPSS bekliyor. Öğretmenlikte alan sınavı bu yıl ilk defa uygulanacak.

- Alan sınavında 50 soru, eğitim bilimlerinde 80 soru sorulacak. Sınavın içeriği hakkında bilgi ise 2 hafta içinde kamuoyuyla paylaşılacak. Alan sınavına girenler toplam 250 soru cevaplayacak. (GK-GY 120, EB 80 , Alan Bilgisi 50)

- Eğitim bilimlerinde kaldırılan ders yok. Derslerin soru sayısı 1/3 oranında azaltılacak. Örneğin Öğretim Yöntem ve Teknikleri 30 soru yerine 20 soru olacak.

- Alan sınavına girmeyen branşlar için 80 soru mu yoksa 120 soru mu olacak henüz net değil. Ancak çok büyük ihtimal herkes için Eğitim Bilimleri Testi 80 soru olacak. Alan Bilgisi sınavına girenler için P 121 puanı hesaplanırken, girmeyen branşlar eskisi gibi P 10 puanı hesaplanacak. Alan sınavına girmeyen branşlar için katsayılar da mevcut sistemde olduğu gibi devam edecek.

- KPSS puanları sadece alan sınavına girenler için değil tüm adaylar için (alan sınavına girmeyecek branşlar da dahil) 1yıl geçerli olacak.

AÇI BURSLULUK SINAVINA ÜCRETSİZ OLARAK BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYIN...

Admin kimdir?

Oğuzhan Ünal; sıcak bir mayıs sabahı merhaba dedi dünyaya, ailesinin 3. ve sonuncu çocuğu olarak. İlkokul eğitimini D.Ç 50. yıl ve Mimar Sinan İlköğretim okullarında gerçekleştirdikten sonra ortaokul eğitimini Merkez Atatürk İlköğretim okulunda okul ikincisi olarak bitirdi. Ortaokul sonunda gerçekleştirilen fen liseleri sınavında Erzurum Fen Lisesini kazandı.

1 Yorum yapılmış...

  • 30 Ocak 2013 | Cevapla

    bu kpss yedi bitirdi beni. Şu eğitim sistemide değişse artık. Teşekkürler yazınız için.

Tepki verin!

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi girin sitemize yeni eklenen içerikten haberdar olun...