EN GÜNCEL, EN DOĞRU HABERLERİ
TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN!

Mülakat Kaldırıldı (mı?)

Mülakat Kaldırıldı (mı?)

Gece yarısından beri sosyal medyada dolaşan bir haber: Mülakatlar Kaldırıldı!

Haberin yayınlandığı site pek çoğumuzun adını ilk kez duyduğu bir site. Dolayısıyla böyle bir haberin ilk kez böyle bir site tarafından yayınlanması işin düşündürücü ilk kısmı. Ulusal haber sitelerinde herhangi bir haber yok. Daha da önemlisi resmi kaynaklardan bu konuyla ilgili hiç bir açıklama yok. Peki bu haberin doğruluk payı nedir?

Haber bir temenniden öteye gitmiyor değerli KPSS adayları… KPSS Hazırlık sektöründen bazı arkadaşlar direkt olarak mülakatların kaldırıldığını ifade etseler de bakanlıktan mülakatların kaldırıldığı noktasında bir beyanda bulunulmadı. Yani şu anda mülakatların kaldırılmış olduğu gibi bir durum söz konusu değil. Yayınlanan bir karar da yok.

Ancak herkesin malumu olduğu üzere mülakat sistemi zaten başlı başına bir hata… Ve bu hatadan dönülmesi zaten zaruri bir durum. Dileriz bu haberin oluşturduğu etki ve sosyal medyada adayların demokratik tepkileri neticesinde mülakat sistemi tamamen rafa kaldırılır ve daha adaletli bir atama sistemine tekrar geri dönülmüş olur.

Şahsi kanaatim: Bu haberin, akabinde sendikaların baskısının ve sosyal medyadaki öğretmen adaylarının mülakatların kaldırılması yönündeki taleplerinin, Bakanlıkça dikkate alınacağı ve mülakatların kaldırılacağı yönündedir.

OĞUZHAN ÜNAL

Eğitimci – Yazar

AÇI BURSLULUK SINAVINA ÜCRETSİZ OLARAK BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYIN...

Admin kimdir?

Oğuzhan Ünal; sıcak bir mayıs sabahı merhaba dedi dünyaya, ailesinin 3. ve sonuncu çocuğu olarak. İlkokul eğitimini D.Ç 50. yıl ve Mimar Sinan İlköğretim okullarında gerçekleştirdikten sonra ortaokul eğitimini Merkez Atatürk İlköğretim okulunda okul ikincisi olarak bitirdi. Ortaokul sonunda gerçekleştirilen fen liseleri sınavında Erzurum Fen Lisesini kazandı.

Tepki verin!

Aşağıdaki kutucuğa e-posta adresinizi girin sitemize yeni eklenen içerikten haberdar olun...